Zimní pohádkový truhlík

Aby byla vánoční atmosféra dokonalá a dýchla na vás už před domem, udělejte si s dětmi zimní sváteční dekoraci na okno – pohádkový les v truhlíku. 

Potřebujeme: 

DSC_9945-okTruhlík naplněný zeminou či pískem
Větvičky několika různě barevných jehličnanů
Větvičky/klacíky různých délek
Silnější karton
Vlašské ořechy
Šípky, sušené jeřabiny apod.
Červenou a bílou akrylovou barvu, štěteček
Dekorace na stromečky podle chuti
Několik kamenů
Nůžky na papír, zahradnické nůžky
Tavnou pistoli

Jak na to:

DSC_9950-ok

1 Klacíky zkrátíme na různé délky a připravíme si tak několik kmínků. Z kartonu vystřihneme přibližně trojúhelníkovitý tvar budoucího stromečku a zezadu k němu pistolí přilepíme kmínek.

2Z jehličnanů si odstřiháváme menší kousky a odzdola směrem nahoru (proto, abychom si schovávali přilepené konce) jimi pomocí tavné pistole postupně z obou stran oblepujeme karton a tvarujeme stromeček.

3Ořechy rozlouskneme na půlky a ze skořápek uděláme kloboučky muchomůrek. Děti si užijí natírání. Nohy houby uděláme z kousku klacíku, který natřeme na bílo a přilepíme ke klobouku.

4Hotové stromečky a houbičky naaranžujeme do truhlíky, doplníme kameny (které nám zároveň truhlík i zatíží) a keříky ze suchých barevných plodů. Stromečky dozdobíme podle fantazie – přilepte na ně perličky či kuličky z vatových tamponů, pokud máte truhlík pod střechou, můžete vystříhat hvězdičky z papíru nebo je vyrobit z modelovací hmoty. Klidně tam dětem přidejte ptáčky, sněhuláčka apod.

Náš tip: Jako formu na korunu stromečku si také můžete udělat kužel z tvrdšího papíru a na kmínek ho nasadit.

 

Foto: Los Typos

kokiska-vanocni-osvetleni-728x90.gif