Vánoční čarování: Jak si vylepšit květináč

Poinsettia neboli vánoční hvězda má dar navodit tu správnou sváteční atmosféru v bytě, zejména pokud její krásu podtrhneme originálním květináčem. Ve stylovém kabátku se může ujmout role hlavní hvězdy slavnostní tabule, ozdoby parapetu či barevného solitéru kdekoli v interiéru.

Rustikálně romantický

Chcete mít vánoční stůl nazdobený jinak než loni? Není třeba zatracovat jednou použité oblíbené květináče, stačí jim dát novou tvář  pomocí jednoduché, ale efektní úpravy.

2010-gastro09-image_eng_enCo potřebujeme: Sušené křížaly, pruh ´huňaté´textílie – červeného plyše nebo wellsoftu, fleecu apod., stříbrné dekorační větvičky. A samozřejmě věrného pomocníka každé tvořivé ženy – tavnou pistoli.

Jak na to: Celá červená jablka na sušení nakrájíme na plátky. Pokud možno vybíráme odrůdy s co nejsvětlejším vnitřkem. Kolečka namočíme do vody s citronovou šťávou, aby nám nezhnědla, a opatrně usušíme. Pistolí je poté nalepíme jedno vedle druhého po obvodu květináče. Stejně pracujeme s pruhem látky, kterou přilepíme jako límec na kraj květináče. Větvičky u třetí varianty naskládáme v tenké vrstvě po vnitřním obvodu květináče tak, aby dostatečně přesahovaly ven a uprostřed zbylo místo na usazení poinsettie.

2010-gastro09-step1-image_eng_en 2010-gastro09-step2-image_eng_en 2010-gastro09-step3-image_eng_en

 

 

 

 

 

Okázale luxusní

Kožešiny jsou odjakživa symbolem luxusu a chlupatá pelerínka udělá z okoukaného květináče přímo exkluzivní kousek. Vás to přitom bude stát jen chvilku času.

12_set_elegant_06_eng_enCo potřebujeme: Běžný obal na květináč v elegantní šedivé či stříbrné barvě, zbytky coral fleecu či umělé kožešiny, metalické kouličky na vánoční stromeček, tavnou pistoli, kousek vázacího drátu

Jak na to: Široký pruh umělé kožešiny pomocí tavné pistole přilepíme k okraji květináče, přehneme dovnitř a také připevníme. Usadíme žlutou vánoční hvězdu, která skvěle ladí ke zlatému a stříbrnému třpytu, a dozdobíme. Máte vánoční ozdoby, které už se vám na stromek nehodí? Škoda je vyhazovat, prokáží vám ještě dobrou službu při aranžování podobných svátečních dekorací. Pomocí vázacího drátu je zapícháme k rostlině do květináče a je hotovo.

12_set_elegant_04_eng_en12_set_elegant_05_eng_en

 

A protože vánočních hvězd není v bytě nikdy dost, tady máte další tipy na vánoční dekorace a květináče, ve kterých to bude poinsettiím moc slušet.

 

 

Foto: Stars For Europe