Sto let stará rada, jak podpořit růst vašich orchidejí. Podpoří květy i listy, a přitom stačí jen tato přísada.

Rostliny, které mají lidé umístěné v interiéru, jsou nejen skvělým oživením místností, ale i velkým přínosem pro zdraví. O zeleň jak v bytě, tak na zahradě je potřeba se náležitě starat, aby prospívala a nechřadla. Důležitá je samozřejmě pravidelná zálivka a třeba i hnojení. Existuje pár velmi zajímavých vychytávek, jak růst a krásu svých rostlin podpoříte. Jaké to jsou?

Praktické tipy, které vaše rostliny oživí

Mezi velmi efektivní prostředky, které povedou k lepšímu růstu rostlin, můžeme zařadit:

  • Cukrový roztok: většina rostlin má ráda cukr, a to včetně kaktusů. Osladit rostlinám život můžete přímým posypem cukru na substrát, nebo cukrovým roztokem z půl šálku vody a půl lžičky cukru.
  • Ricinový olej: směs k zalévání rostliny připravíte z jedné lžičky ricinového oleje a litru vody. Tento roztok pomůže k rozvoji květu.
  • Hnojivo z popela: účinné nejen na zahradě, ale i doma. Lžíci dřevěného popela rozpusťte v litru vody a nechte louhovat asi sedm dní. Občas je dobré hnojivo promíchat. Pak rostlinu zalévejte jednou za deset dní.
  • Výluh z citrusů: pomerančové, nebo citronové slupky louhujte ve vodě alespoň den a poté roztokem rostliny zalévejte.

Další efektivní vychytávky

Imunitu pokojových rostlin podpoříte roztokem z litru vody a jedné tablety Aspirinu. Blahodárná je pro zeleň i aloe vera, zředěný roztok z ní pomůže rovněž k lepšímu růstu pokojových rostlin. Na lžičku šťávy aloe vera si připravte litr a půl čisté vody.

Jakou vodou pokojové rostliny zalévat?

Nejvhodnější je pokojové rostliny zalévat vodou dešťovou. Pokud byste ji neměli k dispozici, zálivku provádějte vodou kohoutkovou, ale nechte ji vždy odstát. Její teplota by neměla být vyšší, ani nižší jak teplota pokojová. Množství vody zvolte podle druhu rostliny. Každá totiž potřebuje něco jiného. Také se vyvarujte přelévání květin, které by mohlo vést k následné tvorbě plísní a vaše rostlina by tak mohla zahynout.