Sněhové vločky ze zažehlovacích korálků

Na stromečku, věnečku či na oknech – sněhových vloček prostě není nikdy dost! Materiál pro výrobu oblíbené vánoční dekorace jsme si tentokrát půjčili v dětském pokojíčku.

Nejdříve jsme považovali za skvělý nápad vrhnout se na výrobu vloček ze zažehlovacích korálků společně s dětmi. Nakonec se z toho vyklubala poměrně náročná zkouška trpělivosti pro dospělé, ale výsledek je odměnou za všechno ‚utrpení‘.

Co potřebujeme:

Korálky, které se dají zažehlit (my použili ty z Ikea), papír na zažehlení (např. pečicí), šablonky na korálky, případně zbytky samolepicí tapety.

 

Jak na to:

 1 Zkoušeli jsme vločky vyskládat do šablonky, které ke korálkům patří, ale měli jsme jen čtvercovou a do té to prostě nejde (kulatá modrá je ta pravá!). Takže jsme na to šli jinak: vzali jsme kus samolepicí tapety, položili ji lícem dolů, stáhli ochranný papír a korálky do tvarů vloček skládali rovnou na lepivou plochu.

 

2Potom už jsme postupovali klasicky. Hotové vločky jsme pečlivě přežehlili přes pečicí papír – korálky se teplem spojí k sobě. Konce vloček ještě můžete stříknout stříbrným sprejem, ale my fandíme čistě bílé.

 

Další typy vloček si můžete vyrobit podle přiložených schémat: 

schema vlocky-ok