Snadné a rychlé odstraňování tapet, u kterého nezešílíte

Někdy jsou tapety přesně tím, co daná místnost potřebuje, ale máte-li na zdech už skutečně staré dekorace, které jsou nejen mimo módu, ale jsou nalepené na stěnách už celou věčnost, chce to radikální změnu. Ovšem ta představuje jejich stržení, což je činnost, do které se hrne jen málokdo. My ale známe pár rychlých kroků, které vám pomohou s odstraněním tapet raz dva, aniž byste u toho ztratili nervy.

Co je třeba vědět, než začnete

Bezpečnost především! Během této metody odstraňování tapet se vytvoří nepořádek a vlhkost, takže než začnete, je dobré vypnout elektřinu a odpojit veškeré kabely, které vám budou stát v cestě. Obrňte se trpělivostí, protože, i když se jedná o relativně rychlou a snadnou metodu, nepořádek bude, to nám věřte.

Jak odstranit tapety ze zdi

Nejprve otestujte šev tapety špičkou nože nebo špachtle, ale dejte si pozor, abyste nezajeli příliš hluboko a nepoškodili stěnu. Pokud se papír snadno odloupne, máte štěstí, pokud ne, je třeba, abyste lepidlo pod ním změkčili. K tomu použijte stejný nástroj, kterým jste testovali šev tapety a mírně s ním tapetu rolujte, kam to jde. Naneste pod ni vodu nebo roztok pro odstraňování tapet. Tekutinu můžete buď nastříkat, nebo nanést pomocí mokré houby. Několik minut počkejte, zatímco se bude na lepidle pracovat. Po chvíli zkuste malou část tapety. Pokud se papír odloupne, pokračujte, pokud ne, zahajte další navlhčování. Jakmile půjde tapeta sloupnout, pokračujte v těchto krocích, dokud nebude celá pryč. Máte-li na stěně skutečně starou tapetu, bude třeba se obrnit větší trpělivostí nebo, jak my doporučujeme, zavolat si v tomto případě spíše odborníka.

Jak odstranit lepidlo ze stěny

Poté, co jste tapetu odstranili, nejspíše jste si všimli, že na stěně zůstaly skvrny od lepidla. Nejjednodušším způsobem, jak jej dostat pryč, je vyčistit zeď horkou mýdlovou vodou a houbou nebo hadříkem.

Pomohl vám dnešní článek? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.