S obyčejnými svíčkami jsem doma prošla přes mezery mezi kachličkami. Výsledek je skvělý! Škoda, že jsem o tom nevěděla dříve!

Kachličky či keramické obklady v kuchyni jsou populární, protože materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je nadčasový a skvrny na nich se dají snadno odstranit. Bohužel, ne všechny skvrny jdou dolů bez problémů a hlavně ty zamaštěné tukem, nemluvě o prostoru mezi dlaždičkami.
Ukážeme vám několik tipů, jak na to, abyste se problému zbavili co nejrychleji!

Takto se zbavíte nečistoty na dlaždiček v koupelně i kuchyni.

 

V 4 litrech vody si zředí 4 PL prášku borax (koupíte ho v lékárně nebo v obchodě pro zahrádkáře), 100ml octa a 100ml tekutého amoniaku. Navlhčete dlaždičky a následně je jemně otřete. Odstraníte špínu a nezanecháte žádné šmouhy.

Do 500ml vody si rozpusťte 3 lžíce sody. Naneste na houbičku a otřete postižené oblasti. Na vyčištění spár použijte starý zubní kartáček namočenou do tohoto roztoku. Vezměte si kousek citronu a potřete jím znečištěnou oblast. Po 15 minutách citronová šťáva změkčí zaschlý tuk a vy ho už jen jednoduše odstraňte houbičkou.

Obzvláště zaschlé mastné skvrny natřete kašičkou ze sody a potom postříkejte octem. Jakmile proběhne reakce obou směsí, stačí, když povrch přetřete měkkým hadříkem. Ocet kromě toho, že odstraní mastnotu, dodá keramickému povrchu lesk.

V případě, že spáry mezi dlaždicemi jsou neustále znečištěné, použijte jednoduchý trik: Vyčistěte je jedním z předešlých tipů, nechte vyschnout a potřete běžnou parafínovou svíčkou.

 

Stejným způsobem můžete postupovat při obkladech v koupelně, kde se na ně často vyskytuje plíseň.

Můžete také zvolit některý z koupených prostředků na čištění dlaždiček. Před použitím doporučujeme umýt dlaždičky běžným mýdlovým roztokem. V obchodech také najdete melaminové houby nebo parní čističe, které se s tímto problémem rychle poperou.

Věříme, že s těmito triky bude pro vás čištění a úklid o něco více jednodušší.

Stejnými způsoby si můžete vyčistit věčně zamaštěné troubu!

Přečetl sis článek až do konce? Zaujal tě? Potom můžeš práci redaktora odměnit tím, že dáš článku na Facebooku lajka nebo ho budeš sdílet děkujeme.