Proč nechat na zahradě či balkoně při odchodu lžičku s cukrem a vodou? Důvod vás překvapí

Jsou lidé, kteří nemají v oblibě včely. Mají za to, že včely obtěžují lidi během procházky do přírody. Děsivé ale je, že tato zvířata z naší přírody mizí a to by mělo děsit nás všechny. V každém případě jsou pro náš život zásadní, protože mají na starosti až 90% celkové populace. Bez nich bychom nemohli žít.

Včely

Pro podporu přírody nemusíte obejmout stromy. Možná vás to ohromí, ale přesto existují základní způsoby, jak můžete naší planetě v zásadě pomoci. Každý z nás může k pomoci planetě pomoci.
Měli bychom se všichni cítit zodpovědní za jejich ochranu.

Sir David Attenborough

Sir David Attenborough je významným britským zoologem, tvůrcem a moderátorem televizních pořádů o přírodě. Navíc má vynikající hlas, který mnoho lidí perfektně vnímá.

Tato hvězda vzkazuje celému světu toto:

“V případě, že včely zmizí ze Země, budou mít jednotlivci na Zemi jen 4 roky života.”

Jak dále říká

„Včely medonosné se mohou jevit jako malé a bezvýznamné, nicméně na svých bedrech předpokládají obrovskou práci – asi 33% potravy, kterou požíváme, je těmito včelami přímo opyleno.

V průběhu posledních let klesla světová populace včel o 30%. 

Co navrhuje sir David Attenborough?

Od tohoto muže zde máme doporučení, které můžeme palikovat kdekoliv po světě.
Smíchejte vodu s cukrem a nechte směs venku ve skleníku nebo převisu na jakémkoli místě, kam jdete.

Zachrání vám to život!

Vysvětlení

Včely medonosné se velmi unavují během sbírání pylu a poté potřebují více vitality, aby se vrátili do úlu. Proto jich často spousty najdeme na zemi bez života – Neměly dostatek energie.
Abyste včely ochránily a dodali jim dostatek energie, dodejte jim cukr s vodou.
Stačí smíchat 2 lžíce bílého granulovaného cukru s 1 polévkovou lžičkou vody a nechat lžíci s touto směsí, kde se k ní může včela dostat.

Závěr

Pomozte nám rozšířit tuto známost se sirem Attenboroughem k ostatním. Tímto malým činem dokážete zachránit stovky nebo dokonce i tisíce včel, které josu pro náš život tak důležité.