Poslední šance dát letnit ibišek, aby krásně kvetl

Kdo to ještě neudělal, má ještě příležitost využít opět pěkné počasí a dát letnit pokojové květiny. Třeba takový ibišek, který doma sotva roste, bude mít čarokrásné a obrovské květy.

Mám svůj ibišek už nějaký čas. Dostala jsem ho jako krásnou hrnkovku s dokonalým tvarem a nasazenými květy. Ve skleníku mu profesionálové dali všechno, co potřeboval. Jenže v zimě jsem udělala fatální chybu. I když skoro nemrzlo, dostal smrtelnou ránu. To když jsem ho jednou omylem nechala stát na průvanu u otevřeného okna. Podařilo se mi ho zachránit, ale rozrůstal se do výšky, větve zůstaly holé.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERANa čerstvý vzduch
Když už jsme pomalu přemýšlela, že toho chudáka dám z domu, zkusila jsem letnění. Přenesla jsem ho na zahradu na mírně přistíněné místo. Přímé slunce by ho snadno spálilo. Přidala jsem speciální hnojivo na ibišky a přidala preventivní protiškůdcovou kúru v podobě postřiku kopřivovým výluhem. V horkých dnech jsem zalévala, v deštivých naopak hlídala, aby nebyl přemokřený. Stačilo pár dní a holé větve obrazily lístky. Rostlina je teď podstatně košatější, zdravější. Květy, které nasadila, jsou nejen krásné, ale i obrovské. Takové vám doma nikdy nenarostou, i když bude hnojit jako o život.

 

 

foto. Maru