Poskládejte si venkovní obraz ze sukulentů

Vyzdobit si zahradu nebo balkon obrazem nevyžaduje výtvarnou zručnost. Krásný a originální živý obraz si snadno seskládáte z odolných sukulentů, kterým nevadí žár ani zima. Na balkoně si takhle snadno uděláte malou skalku.

Vytvořit si živý obraz je snadnější, než by se na první pohled mohlo zdát. U nás venku rostoucí sukulenty jsou velmi odolné a hlavně nenáročné. A to jak na teplotu, vodu, tak i na množství substrátu. Vytvořit z nich malou vertikální zahrádku je hračka. Stačí jen starý rám a chvíle času.

Potřebujete – starý rám, králičí pletivo, dřevěné laťky, exteriérovou barvu nebo lak, substrát, překližkovou desku nebo netkanou textilii, čalounické kleště nebo kladivo a hřebíčky, štípací kleště na drát, mech a kůru

Jak na to
1. Starý rám je nejprve potřeba době natřít exteriérovou barvou. Alespoň dvakrát a každou vrstvu nechte dobře zaschnout.

2. Pak do něj z vnitřku připevněte hřebíčky pletivo. Dobře ho vyrovnejte a přebytečné dráty odštípněte kleštěmi. Raději pracujte v rukavicích.

3. Zespodu rámu přiklepněte laťky, aby se vytvořil prostor pro substrát.

5159267063_c98a272d4b_z4. Zadní stranu obrazu pak zajistěte deskou nebo jednoduše na laťky přiťukejte netkanou textilii čalounickými kleštěmi. Nasypte substrát.

Netřesk je velmi nenáročný a v létě dokáže i krásně kvést růžovým květem.

Netřesk je velmi nenáročný a v létě dokáže i krásně kvést růžovým květem.

5. Začněte osazovat nejlépe netřesky, mini skalničkami a dužnatkami, kterých je mnoho různobarevných druhů. Můžete si je koupit nebo odebrat malé rostlinky ze skalky své i u sousedů. Pár malých rostlinek vám jistě každý dá.

5159384913_1cf5f8e21c_z6. Při osazování mějte na paměti, že rostliny povyrostou, proto mezi nimi nechte dost místa. Rozestupy snadno zakryjete mechem a kůrou, které mají v každém zahradnictví, nebo je najdete v lese.

Dužnatku seženete v řadě barevných kombinací.

Dužnatku seženete v řadě barevných kombinací.

7. První dva týdny je dobré nechat obraz v polostínu a teprve až rostlinky zakoření, dejte ho na slunce. Když je obraz postavený venku, můžete ho opatrně zalévat. Další možností je rosení.

6914215287_763bede752_z

A pokud milujete všechny možné sukulenty stejně jako my, podívejte se na další nápady na dekorace z netřesků.

Foto: luna-see.com