Proč je plíseň na stěnách problém?
V první řadě výrazně hyzdí vaše obydlí. Nikdo nechce bydlet v místech, kde je na stěnách, v rozích nebo na stěně mnoho plísně. Také nezapomínejme ani na zdravotní stránku. Plíseň se ze stěn dostává do vzduchu, dochází k vdechování malých organismů a to může negativně ovlivnit naše zdraví. Proto je třeba s ní co nejdříve zatočit.
Potřebovat budete hydrogenuhličitan sodný
Tou látkou, která bude potřeba, je hydrogenuhličitan sodný. Pokud vám vrtá hlavou, o jakou chemickou sloučeninu se jedená, tak je to běžný jedlá soda. Tedy bílý prášek s lehce slanou chutí. Ten lidé používají při pečení, jako základ ekologických čističů, i na pálení žáhy. My jeho použití rozšíříme ještě o plíseň na stěnách. Málokdo totiž ví, že jedlá soda má antibakteriální účinky a pro lidský organismus není nijak škodlivá, ani toxická.
Postup aplikace je snadný
Základem aplikace by měla být snaha vetřít jedlou sodu na místo, kde se plíseň na stěnách objevuje. Je vhodné vzít kousek hadříku, na tu jedlou sodu nasypat a potom vtírat právě na místa s plísněmi. Pokud se jedná o hůře dostupná místa, je možné použít také pastu z jedlé sody, které vznikne přimícháním trochy vody k prášku. Třetí možností je vytvořit nasycený roztok ze sody a vody a ten aplikovat rozprašováním.
Když jedlou sodu nanesete na plíseň na zdech, už se o nic nestarejte. Nechte asi 2 hodiny působit. Potom vám postačí obyčejný suchý štětec, kterým budete zbytky sody i zbytky plísně jakoby seškrabávat. Když si dané místo následně prohlédněte, tak problémy s plísní budou jako zázrakem minulostí.