Ovocná zvířátka – prostě k sežrání!

Veselé figurky vytvořte na dětskou oslavu nebo jako veselou svačinku, kterou nelze odmítnout. Jejich příprava je rychlovka a trocha námahy se vyplatí –  originální občerstvení naši nejmenší zbožňují! Určitě vymyslíte spoustu dalších nápadů, jak jim vitamíny zábavně naservírovat

DSC_9468

Hrozno, dvě hrušky, zelené jablko, citronovou šťávu, ostrou škrabku a pár doplňků na oči a spol. – víc na tuhle parádu nepotřebujete

 

Ježek Bodlinka

Potřebujeme: tvrdší hrušku protáhlého tvaru, nejlépe bezpeckové hroznové víno, hřebíček na oči,  rozinku, kuličku modrého vína či cereální kuličku na čumáček, párátka, citronovou šťávu, škrabku na brambory

Jak na to: Užší část hrušky směrem dolů od stopky zbavíme slupky. Stopku odstraníme. Oloupanou špičku vykoupeme ve studené vodě s citronovou šťávou, aby nám nezhnědla. Osušíme. Na párátka napícháme omyté kuličky hroznového vína a ‚špízy‘ postupně zapícháme do tělíčka-neoloupané části hrušky. Když máme bodlinky hotové, zapíchneme dva hřebíčky jako oči a na čumáček pomocí kousku párátka připevníme modré hrozno, cereální kuličku apod, možností je spousta.

 

 

Myška Hryzalka

Potřebujeme: Tvrdší protáhlou hrušku s dlouhou stopkou, citronovou šťávu, materiál na oči, čumáček a ouška (rozinky, sušené brusinky, malé hrozno, borůvky, cereálie apod.)

Jak na to: Z hrušky opatrně odstraníme stopku, nevyhazujeme ji. Celou hrušku oloupeme a ponoříme ji do vody s citronovou šťávu, aby si zachovala pěkně světlou barvu. Dobře osušíme. Stopku zapíchneme jako ocásek z druhé strany, tam kde býval ‚bubák‘.

Z rozinek, brusinek či kousku hrozinka vytvoříme oči, čumáček opět z nějaké bobule či cereálií. Na ouška jsme původně chtěli použít kukuřičné lupínky. Na poslední chvíli jsme ale plány změnili a udělali je ze seříznutých piškotů – tyhle uši byly větší a myška vypadala roztomileji.

 

DSC_9503

Žabák Kvak

Potřebujeme: větší svěže zelené jablko (např. odrůda Granny Smith), bílé hroznové víno, barevné bonbony (my jsme použili Haribo Pico Balla), párátka, kousek červeného jablka

Jak na to: Jablko rozkrojíme přibližně na čtvrtiny. Uprostřed dílu uděláme ještě výkroj, který nám vytvoří tlamičku, a jablko ponoříme do citronové vody proti zhnědnutí dužniny.

Osušíme a ke koutkům tlamičky pomocí párátka připevníme rozpůlené hrozno jako stehýnka zadních nohou, z dalších rozpůlených kuliček zadní nožičky doděláme plus přidáme přední – buď je prostě položíme před jablko na talíř, pokud už se žabákem nebudeme hýbat, nebo je tam připevníme kouskem párátka.

Stejně přiděláme na vrch hlavy i bonbonové oči. Tlamičku jsme nakonec ještě vylepšili vložením tenkého proužku červeného jablka.

 

A další nápady na stejně veselá, pro změnu zeleninová zvířátka a figurky najdete ZDE.

Foto: Los Typos/Jaksiudelat.cz