Osvědčený trik jak vyčistit koberec díky obyčejné jedlé sodě – vypadá jako nový!

Snažíme se všichni žít v čistotě, ale zrovna koberce jsou postupem doby víc a víc zašlé. Obzvlášť rychle se špiní, máme-li děti, nebo domácí mazlíčky. V takto namáhaném koberci se drží velká spousta nečistot.

My Vám proto dnes v našem geniálním článku ukážeme fantastické tipy, jak koberec uvést znovu do původního stavu a bez použití chemie. Takové čištění si zamilujete a výsledek Vás určitě mile překvapí. Nenechávejte si tyto famózní tipy pro sebe.

Tipy na čištění koberců

  1. Citron a ocet
    Pokud máte koberec, který je malý, ale přesto se nedá prát v pračce, vyperte jej ručně. Připravte si do kbelíku teplou vodu, půl šálku octa a stejné množství citronové šťávy. Koberec namočte a zamokra vykartáčujte. Poté dejte uschnout na slunce.

  2. Jedlá soda
    Jedlá soda Vám se skvrnami také pomůže. Nasypte sodu na skvrnu, nechte půl hodiny působit a poté vysajte. Sodou můžete koberec čistit i namokro. Aby vše hezky vonělo, můžete přidat i vonný olej.
  3. Produkt z obchodu
    Pamatujte, že koupíte-li si produkt z obchodu, naprosto vždy musíte dodržovat pokyny, které výrobce uvádí na obale, aby nedošlo k poškození, nebo zničení koberce.

Sdílejte tyhle osvědčené triky na čištění koberce i s Vašimi přáteli. Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: tudasfaja.com