Jen málokdo nemívá někdy nutkání zrealizovat některé změny ve svém domě nebo bytě, tak, aby něco starého nahradil novým, pořídil modernější vybavení nebo dodal prostoru novou dimenzi a využití.
V obdobné situaci byl také vlastník domu, který se jednoho dne zadíval na zcela nevyužitou a prázdnou zeď v obývacím pokoji, a rozhodl se, že je na čase něco s tím udělat. Už dlouho nosil v hlavě nápad, jak by uskutečnil jeden ze svých dávných plánů, a teď, protože měl konečně čas i potřebné finanční prostředky, se pustil do jeho realizace.
Sledujte jeho postup krok za krokem a přesvědčte se, jaké úžasné změny docílil. Můžete se tímto článkem také sami inspirovat a něco podobného si doma postavit. Pokud si na to sami netroufáte, můžete úpravu interiéru samozřejmě zadat specializované firmě, která vaše představy zrealizuje.
Rám jako základ
První, co na očištěnou stěnu majitel instaloval, byl robustní dřevěný rám, sahající od podlahy až ke stropu. Na první pohled by se mohlo zdát, že cílem renovace místnosti byla instalace
- obývací stěny, nebo
- speciálního televizního stojanu.
Tak tomu však nebylo. Rám sloužil jako podpěra pro elektrický domácí krb, který se měl stát novou dominantou místnosti a majiteli se tak měl splnit jeho sen.
Sádrokarton
Krbové zařízení bylo z důvodu jeho pevného ukotvení, stability a izolace nutno zajistit sádrokartonem.
Výklenek
Krb jakoby vystupuje ze zdi a vytváří tak výklenek, který z bezpečnostních, ale i estetických důvodu „schoval“ také veškeré elektrické vedení.
Kryt
Posledním krokem instalace krbu bylo zasazení krytu z přírodního kamene, který dodal místnosti tu správnou atmosféru.
Protože majitel použil pro obložení krbu světlý kámen a také původní podlaha měla světlý odstín, rozhodl se nakonec z důvodu většího kontrastu vyměnit i podlahu, a to za tmavou variantu.
Místnost vypadá úplně jinak než na začátku renovace a jistě bude tím nejvyhledávanějším místem v domě, zejména pro společné rodinné večerní posezení.