Květináče jinak aneb 4 nápady, kam s vánoční hvězdou

Vánoční svátky mají být veselé, a tak klidně popusťte uzdu fantazii a zapomeňte na banální květináče. Barevným poinsettiím bude slušet pletený kabátek, stejně jako hnízdečko z větví.

poinsettia-2013-creativity-01-en

Hravá očka

Nemusíte utrácet za poměrně drahé obaly na květináče. Stačí těm starým udělat slušivé návleky. Ze zbytků vln je snadno zvládne i naprostý začátečník  změříme obvod květináče, ve stejné šířce pleteme jednoduchým pružným vzorem (hladce obratce) obdélník. Ukončíme ho podle výšky květináče, potom sešijeme či zháčkujeme do tuby  a můžeme oblékat. Použijeme silnější přízi i jehlice – pletenina pak vypadá výrazněji.

Zručné pletařky se samozřejmě mohou pustit do copánkových či vyplétaných norských vzorů, které zimní atmosféru ještě víc potrhnou.

 

d72-dpi2007-12_zoom_en

Dekorativní dárečky

Lámete si hlavu nad výzdobou sváteční tabule? Pořád vám tam něco chybí? Není nic rychlejšího než koupit několik malých jednovýhonových vánočních hvězd a v dárkových taštičkách je rozmístit do středu stolu. Taštičky můžeme vylepšit slaměnými ozdobami, vlněnými bambulkami nebo malými vánočními kouličkami.

 

 

2010-classic10_image_eng_en

Vánoční čepičky

Santa ztratil čepičku, měla barvu barvičku… Červenou! A ta se nám perfektně hodí pro další zábavný květináč, ze kterého budou určitě nadšené hlavně děti. Čepici jednoduše navlékneme shora na květináč, porovnáme cíp s bambulkou a potom nahoře prořízneme do kříže dostatečně velký otvor, kterým zasuneme vánoční hvězdu.

 

 

 

 

poinsettia-2013-creativity-02a-en

Hnízdečko pro královnu

Dekorace v přírodním stylu nezklamou v žádném interiéru. Vyrobit okrasné ‚hnízdo‘ pro hvězdu vánočních svátků není nic složitého ani nákladného. Nalámeme si dostatečné množství větviček ovocných stromů (čím členitější, tím lepší). Do středu skleněné či keramické mísy umístíme poinsettie a nahusto je obklopíme kousky větviček. Dáváme pozor, abychom přitom rostlinám nepolámali spodní zelené listy. Hotové aranžmá dozdobíme šňůrkou se zavěšenými minijablíčky, hvězdičkami, ořechy apod. Žlutozelená kombinace vypadá krásně svěže, stejně půvabná bude ale také červenozlatá či červenozelená.

 

 

Foto: archiv Stars for Europe