Křehké máslové croissanty s fantastickou vláčnou chutí! Připravené jsou během chvilky!

Kdo by nepropadl chuti máslových croissantů, které jsou uvnitř tak lákavě voňavé a vláčné a na povrchu při každém soustu křehoučce křupou? Málokdo odolá.Pokud tedy i Vy dostanete chuť na máslové croissanty, které se rozplývají na jazyku, nemusíte se vypravit rovnou do Francie.

Představíme Vám dnes recept, podle kterého si croissanty můžete připravit. Není to žádná velká dřina a nemusíte ani oplývat zvláštní zručností. Stačí jen trocha času.

Ingredience

 • 350 ml mléka
 • 50 g cukru
 • 14 g instantního droždí
 • 440 g hladké mouky
 • Špetku soli
 • 340 g másla
 • 1 vejce na potření

Postup

 1. Nejdříve si připravte kvásek. Smíchejte tedy vlažné mléko, cukr, droždí a uložte na teplé místo. Až kvásek vzejde, smíchejte jej s moukou, solí a vypracujte si velmi hladké těsto. Lépe Vám to půjde s kuchyňským robotem. Těstu dejte 10 minut odpočinku.
 2. Poté si pomoučete vál a dejte na něj těsto. Pokud se Vám těsto trochu lepí, je to v pořádku. Pokud chcete, můžete přidat trochu mouky a těsto ještě dál zpracovat. Poté si vyválejte obdélník o tloušťce zhruba 4 cm. Dejte vychladit do lednice zhruba na hodinu.
 3. Nyní je čas na trik s máslem. Vyndejte jej z ledničky, obalte v mouce a bleskurychle jej rozválejte na placku, o něco menší, než obdélník těsta.
 4. Těsto vyndejte z lednice. Placku másla položte na okraj těsta. Nejdřív přeložte těsto bez másla přes máslo a poté i jeho druhou část. Lehce přitiskněte. Vzniklý obdélník z obou kratších stran přeložte dovnitř a zavřete jako knihu. Těsto nechte v chladu 20 minut odpočinout.
 5. Po vyjmutí z lednice těsto rozválejte a ještě jednou zopakujte celý předchozí, skládací proces. Pak těsto rozválejte na tenký velký obdélník a rozdělte si jej na dva menší obdélníky. Sešikmenými řezy pak udělejte trojúhelníky, na kterých pak uděláte 2 cm zářezy na kratší straně.
 6. Každý croissant rolujte od naříznuté strany směrem k jeho špičce. Naříznutou stranu přitom prsty roztáhněte a udržujte dál od sebe. Dlaní těsto stáčejte do ruličky. Plech si vyložte pečícím papírem a naskládejte na něj croissanty. Můžete ještě chvíli nechat kynout na teplém místě. Croissanty, potřené rozšlehaným vejcem, dejte péct do vyhřáté trouby a pečte při 180 stupních dozlatova zhruba 15-20 minut.

Sdílejte tenhle super recept na domácí croissanty i s vašimi přáteli! Určitě si na nich také pochutnají!

zdroj: receptneked.hu