Kouzelné vánoční dekorace ze šišek

Vánoce se kvapem blíží – takže až půjdete s rodinou na nedělní procházku, posbírejte cestou kdejakou šišku. Odpoledne z nich pak můžete vyrábět krásné vánoční ozdoby doslova za hubičku.

 

1 Něžné dekorace na stůl nebo parapet vytvoříte ze šišek snadno. Stačí lepidlo a spousta korálků nebo zelený akrylový sprej a trochu bílé barvy na ‚zasněžení‘. Usazené do mechového hnízdečka vypadají šiškové ministromečky obzvlášť skvěle. 11045504_1292043664155439_650314353614190368_n

2 Každý vánoční věnec oživí vtipné sovičky. Na špičku hodně otevřené borové šišky usaďte malinkatou čepičku, přilepte papírové oči a křídla ze zbytků látek a hned bude u vás na dveřích pěkně živo. 

šišky věnec

 

3 Ze šišek vytvoříte i krásnou přírodní vánoční girlandu. Polovinu šišek přestříkejte bílým sprejem (nemusíte je zcela přebarvit), druhé půlce ozdobte špičku korálkem a pak všechny přilepte tavnou pistolí na režný provázek. 

 

šišky DIY-pine-cone-garland

 

4 Nechte děti vyřádit – určitě si rády vyrobí partu roztomilých vánočních sobů, kterými zkrášlíte stromeček či venkovní dekorace. Použijte buď koupené nalepovací oči, nebo je vystřihněte z kartonu. Paroží je z klacíků a uši z kousku fleecu, filcu či kůže.  

 

šišky pine-crafts-fall-decor03

 

šiškin

 

5 Také sovičky se budou na stromečku či vánoční výzdobě skvěle vyjímat. Vybavte se dostatkem filcových odstřižků a tavnou pistolí a pusťte se do veselého tvoření. Na nožky je ideální chlupatý drátek

 

šišky the-perfect-diy-30-homemade-christmas-ornaments11

 

6 Trochu pracnější, ale skutečně hezké jsou hvězdy z malých šištiček. Navlékání na drát je sice fuška – pokud fandíte čistě přírodním dekoracím, bohatě se vám námaha vyplatí. 

 

šišky the-perfect-diy-30-homemade-christmas-ornamentsA tím skvělé šiškové nápady zdaleka nekončí! Připravili jsme pro vás další várku krásných dekorací ze šišek nejen na Vánoce.