Jak si udělat betonové koule na zahradu

Líbí se vám zahrady ve stylu feng- shui, hlavně ty, na kterých jsou různě položené koule různých velikosti? Kamenné jsou drahé, ale podle našeho návodu si je snadno uděláte z betonu.

Když uděláte koule různých velikostí a necháte je nějaký čas venku, získají patinu jako kdyby byly kamenné.

Když uděláte koule různých velikostí, uděláte jim na povrchu strukturu a necháte je nějaký čas venku, získají patinu jako kdyby byly kamenné.

Potřebujete: pytel betonové směsi (nejlépe jemnozrnné), kýbl, zednickou lžíci, nůž na tmel, velký plastový pytel, barvu a štětec, plastové umyvadlo s mokrým pískem, nafukovací balon velký tak, jak chcete mít kouli

Jak na to
zahradni-dekorace-250x250.gif1. Nafoukněte balonek a položte ho do mokrého písku tak, aby držel.

2. V kýblu si připravte podle návodu betonovou směs.

3. Hotový beton začněte nanášet na balonek asi v centimetrové vrstvě a povrch uhlazujte nožem, nebo mu naopak dejte strukturu. Správně připravená směs by měla držet.

4. Když je celý balonek pokrytý, dejte na něj plastový pytel a nechte přes noc zatvrdnout.

5. Namíchejte si trochu nového betonu a dodělejte kouli ze strany, která dospod stála v písku. Při nanášení betonu si dejte záležet hlavně na spojení staré a nové vrstvy. Nechte zatvrdnout.

6. Hotovou kouli přetřete barvou. Když chcete, aby vypadala hodně přírodně, hodí se šedá. Ale stejně dobře budou koule vypadat i barevné.

Náš tip: Když nedoděláte poslední část koule a balonek uvnitř odstraníte, vznikne vám pěkná betonová skořepina, do které můžete dát třeba svíčku.

A pokud vám zbude trocha betonové směsi, můžete si podle našeho návodu udělat třeba ještě krásné ptačí pítko z listudesktop-1426611596

Foto: amygreving.blogspot.ca