Dva výtečné recepty na domácí pečené müsli

Rozhodli jste se s novým rokem pustit do zdravé výživy, a rádi byste, aby vám chutnala? Tak to ae vám budou hodit naše dva jednoduché recepty na vlastnoručně pečené křupavoučké müsli, které se skvěle hodí na snídani i svačinu. Navíc víte, co v něm máte.

Medové domácí müsli

honey-1006972_1920
Countrylife.czPotřebujete: pytel ovesných vloček, 200 g nesolených arašídů, 100 g rozinek, nesířené sušené ovoce (klidně křížaly z vlastních zdrojů, na které najdete recept ZDE), vlašské nebo lískové ořechy, 3 až čtyři lžíce medu

Jak na to:
Rozinky si propláchněte vroucí vodou a nechte oschnout. Pak je spolu s ostatním sušeným ovocem nakrájejte. Ořechy můžete nechat celé. Když máte, můžete přidat i mandle nebo brusinky. Ale pozor, některé ovoce je přislazované. Na plech vyložený pečícím papírem nasypte ovesné vločky a přidejte ovoce i ořechy. Směs promíchejte a zalijte rozpuštěným medem. Dejte do trouby předehřáté na předehřáté na 180 °C a pečte asi 20 minut. Po 5 minutách průběžně promícháváme. Müsli by mělo vypadat vláčně a po vychladnutí ztvrdne. Když byste ho pekli déle, bude příliš tvrdé.

Jablečné domácí müsli

fruit-675885_1920
Potřebujete: 1 šálek jablečného pyré (ze 2 větších jablek), ½ šálku javorového sirupu nebo medu, skořici, 2 šálky ovesných vloček, ½ pohanky lámanky, 125 g semínek (sezamové, slunečnicové) ořechy, sušené brusinky nebo jiné ovoce

Jak na to:
Jablka oloupejte, nakrájejte a ve vodě rozvařte a pak rozmixujte. Do mísy dejte pyré, sirup nebo med, přidejte skořici. Vločky smíchejte s ovocem, semínky, lámankou (když chcete), ořechy a sušeným ovocem. Směs přidejte do pyré, promíchejte a nalijte na plech vyložený pečicím papírem. Dejte trouby vyhřáté na 170°C a pečte 25 minut. Necháme vychladnout a dejte hodinu do mrazáku. Teprve potom müsli nakrájejte.

Müsli je skvělé s jogurtem, mlékem i strouhanými jablky. Dozdobit ho  můžete čerstvým ovocem.

Müsli je skvělé s jogurtem, mlékem i strouhanými jablky. Dozdobit ho můžete čerstvým nebo rozmrzlým ovocem z vlastní sklizně.