Domácí nutela bez palmového oleje

Taky vás otrávilo, že oblíbená nutela i nugeta jsou ošizené nejen na oříšcích, ale i obohacené o palmový olej, a tak je nekupujete? Ale sladké pomazánky se docela vzdát nemusíte. Zkuste náš recept.

Čokoládová pomazánka sice není dietní, ale třeba na palačinkách, lívanečcích nebo sušenkách je fakt dobrá. Těžko odolá dítě i dospělí. Jenže při bližším ohledání většiny podobných výrobků snadno zjistíte, že čokolády a oříšku v ní moc není a navíc je většinou s přidaným palmovým olejem. Pokud se ale pustíte do výroby její domácí obdoby, budete v ní mít jen to, co si do ní dáte. Nebude to sice levné, ale to ty značkové také nejsou.

Recept na domácí nutelu

recept-domaci-nutelaPotřebujete
100 g lískových oříšků
1 konzerva slazeného kondenzovaného mléka, ale doporučujeme dávku našeho domácího salka
200 g hořké čokolády  bez palmového oleje ( tahák najdete na našem facebooku)
3 lžíce medu (kdo má raději sladší, může přidat)


Countrylife.czJak na to

1. Lískové oříšky si nasucho opečte v troubě a pak je v robotu nasekejte na pastu.
2. Do misky nalámejte čokoládu, přilijte domácí salko a přidejte med. Misku postavte na hrnec s vodou, aby se nedotýkala hladiny a směs rozpusťte ve vodní lázni, aby se spojila.
3. Vymíchejte metličkou  hladkou hmotu, ale dejte pozor, voda se nesmí vařit. K rozpuštěné směsi přisypte oříšky a promixujte, aby nebyly hrudky. My máme raději hrubší, ale někdo si zakládá na hedvábné konzistenci.
4. Hotovou pomazánku dejte do dobře vymyté sklenice s víčkem, ve které vám vydrží tři až čtyři týdny. Ale raději z ní nabírejte jen čistou lžičkou a nožem. Na výrobu je také možné použít mléčnou čokoládu, aby byla pomazánka sladší.