Dokonalá nedělní snídaně: Banánové lívanečky bez mouky

Máte čas a chuť připravit dětem o víkendu snídani, která je bude bavit? Tak zkuste náš prověřený jednoduchý recept na lívance, na které nepotřebujete mouku. Pochutnají si i celiaci.

Tenhle recept je u nás letos víkendovým favoritem. Je jednoduchý, chutný a dají se v něm zpracovat i hodně zralé banány. Hlavně do něj nemusíme dávat mouku – a to je pro nás fajn, protože teď doma používáme především žitnou mouku, která je na pečení lívanců a palačinek přece jen hodně hutná. Bezlepkový recept pak ocení i lidé s celiakií.

Na jednu porci potřebujete
1 větší banán
1 – 2 vejce
Vanilkový nebo skořicový cukr, ale nemusí být

Jak na to
1. Banán rozkrájejte na kolečka do vyšší misky, přidejte vejce a ručně rozčvachtejte nebo použijte mixer. Můžete přidat vanilkový nebo skořicový cukr. Ale zralé banány jsou sladké, tak my nepřidáváme.

2. Vzniklé těsto možná při prvním pokusu nebudí důvěru, ale věřte nám, že bude držet. Upečte ho na teflonové pánvi na minimu oleje jako klasické lívanečky (samozřejmě můžete použít i lívanečník, pokud ho doma máte). Kdo se nechce spokojit jen s klasickým fádním „šišoidem“, může využít silikonové formy na lívance a vajíčka a dát dobrotě podobu myšky, sovičky, motýlka nebo srdíčka.

3. Při zdobení se řiďte chutí strávníků. Dá se použít marmeláda, ovoce, podle našeho receptu můžete k lívanečkům připravit i domácí pribiňáček nebo domácí nutelu. Ale věřte, že jsou skvělé i jen tak samotné s kakaem, mlékem, čajem a pro dospělé s kávičkou.heart-352075_1920

A pokud máte doma nahnědlých banánů víc než dost, určitě je nevyhazujte – dají se skvěle zpracovat do lahodných dezertů. Podívejte se na našich 6 receptů z přezrálých banánů.