Co do okna? Voňavý vánoční závěs!

Místo hvězdiček a sněhových vloček můžete okna zkrášlit závěsy ze sušeného ovoce, koření a perníčků. Přírodní ozdoba vám provoní byt Vánocemi.

Sušené ovoce je na okenní dekoraci perfektní materiál. Plátky pomerančů vypadají obzvlášť efektně, když skrz ně prochází světlo. Velmi dlouho si také uchovávají svou vůni a když k nim přidáte skořicovou kůru či hvězdičky badyánu, máte o vánoční atmosféru postaráno. Sušená jablíčka a zdobené perníčky jsou s Vánocemi také neodmyslitelně spjaté. Pro zavěšení použijte tenký provázek či přírodní lýko, vedle nešlápnete ani se stužkou. Větší kusy provlékněte a přivažte, menší, ale stejně krásně voňavé koření jako hřebíček či kuličky pepře a nového koření připevněte pomocí tavné pistole. 

Jak správně sušit: Nedaří se vám usušit krásná světlá kolečka ovoce? Možná na ně příliš spěcháte. Ideální je samozřejmě naskládat ovoce do sušičky. Pokud ji nemáme, lze sušit na topení, nebo v troubě. V tom případě buďte trpěliví – sušíme několik hodin na 40-50 °C s pootevřenými dvířky trouby, klidně využijeme horkovzduch, pokud ho v troubě máme. Na dosušení můžeme teplotu zvednout na 70 °C a ovoce hlídáme a otáčíme. Musí být tak akorát – když ho přesušíme, má sklon černat a lámat se, když ho prosušíme málo, riskujeme, že nám zplesniví.