Betonové zahradní koule trochu jinak

Betonové dekorace na zahradách stále bodují. K těm nejoblíbenějším patří koule vyráběné pomocí nafukovacího balonku. Ta vaše ale může vypadat trochu jinak, než je obvyklé – vemte si na pomoc kus látky nebo provázku. 

Hitem se staly plné koule, které se dají použít jako svícen, květník či ozdoba. Velice zajímavě ale vypadají tyto originální odlehčené varianty. Jejich výroba je taky úžasně snadná.

Potřebujete:

– Materiál na obmotávání – buď silnější provázek/přízi (můžete svázat dvojitě, aby byla silnější), nebo pruhy látky (můžete rozstříhat např. starou fleecovou mikinu či deku, fleece je vhodný materiál)
– Formu – osvědčený je plážový nafukovací míč nebo obyč balonek
Stojánek – např. menší kyblík, na který míč „posadíte“
Betonovou směs, koupíte běžně v hobby marketech
Gumové rukavice

Jak si vyrobit betonové koule

betonove-koule-dekorace

1. Látku si rozstříhejte/rozřezejte na přibližně 1,5 cm široké pruhy.

2. Kyblík vyložte igelitovou taškou, abyste si ho nezničili a koule se na něj nepřilepila, a na něj posaďte nafouknutý balon.

3. Betonovou směs si rozmíchejte s vodou, konzistence by neměla být příliš řídká, aby směs nestékala, ale ani moc suchá (kašovitá) – látka vsaje hodně vody.

zahradni-dekorace-250x250.gif4. Pruhy látky nebo kusy příze namočte do betonu. Postupně jeden po druhém vyndávejte, protáhněte mezi prsty, abyste odstranili nadbytečný beton a cik cak jimi obmotávejte míč.

5. Jednotlivé pruhy často křižte křižte a sem tam provlékněte pod sebou, aby výsledek vypadal plasticky a přirozeně. Konec látky vždy schovejte pod jiný pruh.

6. Až koule zaschne, balon uvnitř propíchněte či rozřízněte a opatrně vyndejte. Tenké „slupičky“ betonu, které zůstanou mezi pruhy, opatrně odstraňte nějakým ostrým nástrojem, jde to dobře.

Zdroj: Madebybarb.com

 

A pokud si chcete udělat více variant, podívejte se také na klasický návod na betonové koule.