Banánová slupka nepatří do koše, ale do květináče s hlínou

Banánová slupka je pro mnohé jenom obal banánu, který nejíme, ale vyhazujeme. Možná je to chyba, jelikož se dá zajímavě využít. Kromě toho, že obsahuje mnoho látek, které prospějí lidskému zdraví, obsahuje také látky, které mohou prospět i rostlinám. Proto by slupka od banánu neměla nikdy končit v koši, ale v květináči.

Co vše slupka obsahuje?

I když je jenom ochranným obalem banánu, tak obsahuje celou řadu důležitých látek, které rostliny potřebují. Ty stejné obsahují i kupovaná hnojiva, která mohou stát dost peněz. Slupka je oproti nim zcela zdarma. A co vše v ní najdete? Je to především fosfor a také hořčík, což jsou látky, bez kterých se rostliny neobejdou. Navíc jde o druh hnojiva, kde není jakákoliv chemie, ale jenom síla přírody. I to je dobrý důvod, proč slupky využívat.

Použití je jednoduché

Je několik možností, jak se dá banánová slupka využít. Pokud máte záhony venku na zahradě, klidně můžete vzít celé slupky a ty následně zakopat do země. A je to. Nic více nemusíte dělat a o nic více se také nemusíte starat. Jednodušší použití přírodního hnojiva patrně neznáte, je to tak?

Pokud máte rostliny doma v květináči, je vhodné vzhledem k jejich velikosti slupky od banánů nejprve nakrájet na menší kousky a potom udělat to stejné, co v předchozím případě. Tedy zakopat je do zeminy a ony tak budou postupně uvolňovat své látky, které budou následně využívat vaše rostliny.

Třetí možností je mixér. Do něho naházíte na menší kousky nakrájené slupky a potom je společně s trochou vody rozmícháte na co nejjemnější kaši. Tu poté smícháte s vodou a touto směsí své rostliny zaléváte. A zatímco první dvě možnosti se hodí ve chvíli, kdy rostliny sázíte nebo přesazujete, tak tato třetí varianta může být využívána opakovaně. Kdykoliv bude potřeba rostlinu přihnojit fosforem nebo hořčíkem, pomůže vám banánová slupka.