Adventní kalendář 4x jinak. Který si letos vyrobíte?

Už za pár dní začne odpočítávání dní a vyhlížení Ježíška. Pokud se také nespokojíte s kupovaným adventním kalendářem, máme pro vás pár tipů, jak pro své dítko připravit originální a zábavnější kousek.

Využijte schodiště

Bydlíte-li v patrovém domě, pak vám schodiště nabízí dokonalou možnost vytvořit si 2v1 – adventní kalendář pro nejmenší i pěknou vánoční výzdobu. 

DSC_9607Potřebujeme:

tenčí zelený filc

červenou stužku či lemovku

dostatečně dlouhou umělou jehličnatou girlandu

Jak na to: 

1. Z filcu si nastříháme obdélníčky cca 9×20 cm (mohou být klidně různě velké), přehneme je na půlku a po stranách prošijeme. Jde to i bez šicího stroje, ručně jednoduchým předním stehem to budete mít za chviličku. Tím si vyrobíme sáček. Silnější fixou na ně napíšeme čísla, pro nejmenší děti můžeme nechat bez nich.

2. Tavnou pistolí si na zadní straně sáčku na dvou místech s cca 1cm rozestupem připevníme prostředek stužky – na dvou místech lepíme proto, abychom si vytvořili  ‚očko‘, kterým pak protáhneme háček na zavěšení.

3. Sáček naplníme, stáhneme stužkou a vepředu zavážeme na mašli. Schodišťové zábradlí omotáme po celé délce zelenou girlandou a rovnoměrně po ní pomocí běžných háčků na ozdoby rozvěsíme naplněné pytlíčky. Girlandu podle potřeby ještě dozdobíme a máme hotovo.

Děti se každé ráno hned cestou z ložnice budou nadšeně vrhat na sáčky – rozbalujeme nejlépe postupně od shora dolů.

Jede, jede mašinka, přiveze nám Ježíška...

Zejména pány kluky jistě nadchne adventní kalendář v podobě vláčku. Co vagónek, to překvapení, Zřejmě doma nenajdete tak dlouhý vlak, ale to vůbec nevadí. Stačí vám lokomotiva. Chybějící vagonky hravě vyrobíte z papírových krabiček či složíte z kartonu. Kolečka přilepte papírová, z nakrájených korků či víček od lahví a vagonky k sobě spojte provázkem, který dírkami u dna protáhněte skrz celý vlak. Trošku času to zabere, ale do neděle to stihnete 🙂

advent-vlacekadvent - vlacek1

 

 

 

 

 

 

 

 

Barevné kostičky

Z papíru můžete složit barevné kostičky, podobné těm na hraní. Perfektní se na to také dají využít krabičky od pleťových krémů, které oblepíme barevným papírem. Naplňte je, zavřete a sestavte z nich pyramidku, nebo je dejte do celofánových sáčků a zavěste na šňůrku.

adventni kosticky

Když není času nazbyt

Absolutní rychlovka, která vás zachrání na poslední chvílistačí mít k dispozici šicí stroj a zbytky různých látek. Celkem 24 obdélníčků látky o šířce 10-12 cm a délce 30 cm přehněte na půl lícem k sobě, po stranách prošijte (entlováním boků ani vršku se nemusíte zdržovat). Hotový sáček otočte naruby, např. třpytivým popisovačem dodělejte čísla, naplňte a dárkovou stužkou rovnou přivažte na připravenou šňůru.