Skořice zlikviduje mravenci, mátu nenávidí pavouky a ocet odežene myši : Zapomeňte na chemii z obchodu, toto je nejúčinnější zbraň proti havěti!

Na světě snad není člověka, který by se rád dělil o svůj příbytek s nechtěnými návštěvníky ze světa hmyzu. A to zejména proto, že se živí naší krví nebo našimi potravinami, které často intoxikujú a rozmnožují se rychleji než cokoli jiného na světě.

Mravenci, švábi, blechy žijící na domácích zvířatech

Na všechny tyto nevítané tvory přece musí existovat řešení, díky kterému se našim obydlím vyhnou obloukem a to bez toho, abychom museli sáhnout po toxických chemikáliích.

Zkuste tyto domácí recepty, které jsou šetrné k životnímu prostředí i vaší peněžence.

Mravenci

Jsou malé a téměř neškodné, ale když začnou ve velkém pochodovat po vaší kuchyni jakoby jim patřila, je to problém. V závislosti na vašich preferencí je můžete buď zabít nebo odpudit. Máme obě řešení.

Repelenty na odpuzení

Citrónová šťáva:

Nasprejujte nebo nastříkejte citrónovou šťávu na místa, odkud mravenci přicházejí (praskliny v omítce, otvory ve stěnách …). Tato vůně je zaručeně odradí.

Křída:

Zní to směšné, ale lidé tvrdí, že tím, že kreslí čáry křídou na vstupních místech do bytů, mravenci se přes ně nedostanou dovnitř. Vápník v křídě působí jako repelent a zahrádkáři, kteří posypou křídou pozemek, by o její účincích věděli mluvit také.

Skořice a hřebíček:

Jeden z nejoblíbenějších receptů našich babiček. Tietodve ingredience stačí spojit dohromady a rozsypat kolem domu.

Kukuřičná mouka:

Použití kukuřičnou v interiéru nebo exteriéru, funguje to stejně jako skořice a hřebíček.

Ocet:

Rozprašte roztok ½ vody, ½ octa a tato vůně mravenci odradí.

Borax:

Smíchejte ho s cukrem, vodou a prostředkem na mytí nádobí a aplikujte rozprašovačem. Tento recept je pro mravence hotová katastrofa.

Paprika:

Kajenský pepř aplikujte do otvorů, přes které mravenci přicházejí nebo do mraveniště.

Blechy

Koušou domácí mazlíčky, ale dokonce i lidí. Chcete-li se zbavit těchto malých upíry, vyzkoušejte následující metody:

Borax:

Tento všestranný prášek můžete rozprášit na různé povrchy a zaručeně zabije blechy v bytě. Dávejte si však pozor na použití na místech, kde mají přístup domácí mazlíčci nebo děti. Borax nechte na místě po dobu 12-48 hodin a potom ho vysajte.

Rozmarýn:

1 až 2 šálky čerstvých listů rozmarýnu uvařte ve vroucí vodě; po vychladnutí vmasírujte do kůže vašeho domácího mazlíčka a nechte uschnout (nejlépe na slunci).

Pavouci

I když se u nás jedovaté pavouky nevyskytují, vidět doma je nechceme. Takto je dostanete tam, kam patří – ven, daleko od vašeho domu.,

Přidejte 5 – 10 kapek oleje z máty peprné do směsi 200 ml vody a 1/4 lžičky obyčejného saponátu, dobře protřepejte a nastříkejte do koutů, mezer mezi nábytkem, spár a na rámy oken.

Roztoči

Původci alergických reakcí a podráždění pokožky. Takto je dostanete ze svého domu.

Smíchejte 6 lžiček eukalyptového oleje s 1,5 lžičkou tekutého pracího prostředku v kbelíku s vodou a namočte omyvatelné předměty do tohoto koupele a pak je umyjte jako normální. Na všechno ostatní stačí jen nanést a otřít čistým hadříkem. Pokud se vám nelíbí vůně eukalyptového oleje, můžete ho nahradit olejem z čajovníku, který je stejně efektivní.

Jak dostat roztoče z matrací

Potřebujeme:

  • 200 ml 3% peroxidu vodíku
  • 3 lžíce jedlé sody
  • pár kapek tekutého mýdla

Postup:

  • Povrch matrace vyluxujeme.
  • Všechny přísady jen smícháme v láhvi s rozprašovačem a počkáme, dokud přestane pěnit.
  • Potom lahvičku zavřeme a jednoduše nastříkáme na povrch matrace.
  • Necháme působit alespoň 3 hodiny ve větrané místnosti. Když matrace uschne, můžeme ho obléci jako obvykle.

Našla jsem ještě návod na internetu, jak odstranit skvrny od moči rychle pomocí octa a vody!

Myši

Jediné, co potřebujete je obyčejná vata a ocot. Místa, kde skladujete jídlo vyčistěte jedním dílem octa a jedním dílem vody. Vysajte svůj domov pomocí vysavače a Vyčistěte všechny místnosti, abyste odstranili stopy potravin, které by mohly přilákat myši a další hlodavce.

Připravte si vatové kuličky až těsně před tím, než je použijete, protože vůně octa bude nejsilnější. Dejte si plastové rukavice. Vatová kulička musí být zcela napijte. Opakujte tuto techniku ​​pro tolik vatových kuliček, kolik potřebujete. Já jsem rozložila doma asi 10 kusů – nebojte se, nebudete je cítit.

Vložte kuličky z vaty do všech oblastí, kde uvidíte myši nebo stopy po nich – například ve skříňkách, pod umyvadlem, na policích, za kamny, kuchyňskou linkou. Vtlačte kulky i do spár a na místa, přes které se myši mohou dostat do interiéru.

Vyměňte kulky, když vypadají, že jsou již suché a už z nich necítit ocet. Po pár dnech se stopy po myších ztratily a celou zimu jsem je u nás neviděla. Chcete-li efekt vylepšit, doporučuje se používat mátový ocet!

Pokud doma přestal nacházet stopy po myších (drobky, myší trus), kuličky si splnili svůj úkol. Případně je můžete z času na čas zopakovat kvůli prevenci. Jde opravdu o výborný způsob boje proti myším, protože je jen odehnat – nesnášejí vůni octa – a přímo jejich nazahubíte. Jen prostě přestanou mít zájem o vás domů. Octová zápach jim totiž velmi dráždí dýchací cesty a komplikuje jim orientaci v prostoru.