5 geniálních triků jak udržet pračku vždy čistou – úžasné výsledky!

Pračku bychom jednoznačně měli udržovat v čistotě. Důkladně bychom ji tak měli vyčistit alespoň jednou za měsíc. Pokud ale nevíte, jak správně na to, můžete dokonce pračku špatným čištěním spíše poškodit, než jí prodloužit životnost.

My Vám proto dnes ukážeme pět geniálních triků, které jsou famózní a výsledek Vás mile překvapí. Jde o fantastické triky, které Vám usnadní práci a zachrání pračku. Vyzkoušejte je ještě dnes i Vy. Budete mile překvapeni.

Tipy na čištění pračky

  1. Předcházejte vlhkosti tím, že necháte dveře pračky vždy otevřené, když pračka dopere.
  2. Věnujte pozornost čištění těsnících gum. Drží se za nimi spousta zapáchajících nečistot. Nejlépe bude, když místa za gumou vyčistíte jedlou sodou. Naneste si čisticí prostředek na čistou houbu, gumu potáhněte směrem k sobě a nečistoty vytřete. Poté proces opakujte s čistou vodou.
  3. Vodní kámen lze z bubnu a topného tělesa naší pračky odstranit velmi jednoduchým, ale účinným způsobem. A dokonce takovým, který šetří naše peněženky.
  4. Vodní kámen se nejčastěji skládá z uhličitanu vápenatého a hořečnatého. Proti němu musí být použity organické nebo anorganické kyseliny. Tyto typy kyselin se nacházejí v každé domácnosti. Pomůže vám ocet nebo kyselina citronová. Nejjednodušší způsob použití kyseliny citronové je následující. Budete potřebovat 1-6 balení kyseliny citronové. Množství kyseliny citronové závisí na objemu náplně pračky a stupni znečištění. Naplňte kyselinou dávkovač prášku a pusťte pračku na nejdelší program s nejvyšší teplotou.
  5. Pomocí octa a jedlé sody vyčistěte i zásuvku na prášek a aviváž. Dejte si dávkovač do umyvadla a vyčistěte směsí. Poté opláchněte teplou vodou. Vytřete dosucha.

Sdílejte tyhle geniální triky jak vyčistit pračku i s Vašimi přáteli. Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: bidista.com