10 m² ke skromnému životu stačí. Žena zde má vše co potřebuje

Lina Menard je designérka a architektka z Portlandu, která se v posledních letech své kariéry věnuje navrhování a stavbě miniaturních domků, které jsou v současnosti v Americe populárnější než hamburgery z McDonald. Jedním z nich je i tento roztomilý domeček, který Vás překvapí prostorovými vymoženostmi.

Bydlí zde sama se svou kočkou

Svou práci se Lina rozhodla ukázat světu právě na příkladu svého vlastního mini domku. Jelikož architektka žije sama a užívá si jen společnosti své kočky, domek rozprostírající se na ploše deseti metrů čtverečních byl pro ni tou nejpraktičtější volbou. Má v něm vše nezbytné pro život a nazvala ho svým vlastním domem snů.

Domeček pro jednoho

S domečkem je možné i cestovat, protože je uzpůsoben i na cesty.

Interiér mini domu je zařízen velmi prakticky. Jeho majitelka praktikuje životní filozofii neskladování nepotřebných věcí a žije ze dne na den.

Pro jednu osobu plnohodnotné bydlení

Domek má vše, co jedna osoba potřebuje na plnohodnotnou existenci. Úložný prostor, praktickou kuchyň a královsky vyvýšenou postel.

Velké okno nad dřezem nabízí světlo během celého dne a opticky zvětšuje prostor obydlí. Menší okno nad postelí je naopak více dekorativní a zaujme jako hlavní solitér v místnosti.

Lina má kuchyň vybavenou ještě mikrovlnkou a tekoucí vodou. Chladnička je ukryta v útrobách skříněk.

Praktičnost spojená s estetikou

Z vodovodního kohoutku se těší více, než z čehokoliv jiného. Je to stylový kousek, který upoutá už na první pohled.

Spolubydlící kočička se nejraději vyvaluje u okna na posteli. Ta je dost velká i pro dva, proto se Lina se svou chlupatou kámoškou o prostor nebije.

Přijali byste takový obytný prostor, nebo se Vám zdá na běžné fungování malý?